Kategoriler
kayıp ilanı

nerede ya da hangi gazetelerde yayınlanan kayıp ilanları geçerlidir

Kimlik, ehliyet, diploma, değerli kağıt, makbuz, vs. kaybedilen belgenin niteliği ne olursa olsun “hükümsüzlüğüne” dair verilen ilanlar ancak basılı mecrada yayınlandığı taktirde resmi makamlarda geçerlilik taşır, digital mecra  yani internet üzerinde ya da radyo v.s iletişim araçları üzerinden verilen ilanlar ancak “duyuru” niteliğinden başka bir anlam ifade etmez.

Dolayısı ile kayıp – zayi ilanları ancak gazetelerde yayınlanmak sureti ile geçerlilik kazanır. Peki hangi gazetelerde yayınlanmalıdır ?
Günlük yayın yapan tüm gazetelerde kayıp & zayi ilanları yayınlanabilir, gazete ilanının ibraz edileceği kurum tarafından aksi belirtilmedikçe yerel ölçekte günlük yayın yapan “mahalli gazetelerde” ve ulusal bazda günlük yayın yapan “tirajlı gazetelerde” bu tür ilanlar yayınlanabilir.

Günümüz imkanlarında bir çok ulusal bazda yayın yapan tirajlı gazeteler aynı halde lokal baskı ile de sınırlı bölgeler için ilan yayınlayabilmektedirler. Burada ki maksat Türkiye genelinde yayın ücreti’ne kıyasla bölgesel baskı ilan ücretlerinin nispeten daha ekonomik olmasıdır.

Aşağıda sayılan tirajlı gazeteler ulusal yayın yapabildikleri gibi aynı zamanda (İstanbul – Ankara – Ege -Adana ve Antalya baskıları olmak üzere) bölgesel yayın yapabilmektedirler.

Bunlar: Sabah gazetesi, Posta Gazetesi, Hürriyet gazetesi, Zaman gazetesi, olarak sırlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir